Kontynuuj moją misję – sztuka w jednym akcie


Aktorzy:

Zeus Gromowładny – bóg wszystkiego, przechodzący kryzys wieku średniego, po ostatnim pozamałżeńskim wyskoku pozbawiony przez małżonkę cudownych pigułek, niezdolny do wykrzesania z siebie nawet niewielkiej iskry bożej, o piorunie kulistym nie mówiąc. Chcąc ukryć przed całym światem swoją boską impotencję tłumaczy się pokrętnie ‚dwudziestym stopniem zasilania’.

Hera – żona Zeusa – z zawodu magister farmacji, wiecznie nieobecna – z jednej strony przytulona do tabletki na sen, z drugiej – wielbicielka prozacu. Imię pochodzi od ulubionej substancji medycznej.

Homer – jeden z nadwornych pisarzy Zeusa – o niedookreślonej orientacji seksualnej. W prawidłowym wykonywaniu swojej pracy nadwornego skryby przeszkadza mu dosyć intensywna wada wzroku, wśród ludzi nazywana kompletną ślepotą. Stanowisko utrzymuje jednak ze względu na equality policy, PC i PR.

He-Zjod – pochodzący z Górnego Śląska drugi nadworny sekretarz Zeusa, eufemistycznie określany jako ‚lekko otyły’. Absolutnie niezdatny do pracy z powodu nadmiernego stosowania gwary śląskiej i ustawicznych przechwałek dotyczących menu np. ‚he, zjod żech wczoraj zymla z wusztym’.

Herr Mess – ‚Człowiek bałagan’ od zadań specjalnych. Posiadający podwójne grecko-niemieckie obywatelstwo. Prywatnie – syn Zeusa i kleptoman. Bałaganiarz. Zawsze zabiegany, traktowany przez resztę bogów jak chłopak na posyłki. Wraca właśnie z tajnej misji u bogów germańskich ku niezadowoleniu Zeusa zamiast dwóch nagich lasek przynoszący dwie nagie włócznie.

Herr Kules – szwagier Herr Messa – ochroniarz Zeusa, były pracownik organów ścigania – wsławił się likwidacją ośmiornicy – zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się dolewaniem wody do wina w każdej tawernie (akcja ‚Hydra’) po wojnie tytanów zweryfikowany negatywnie stracił pracę i wyemigrował. Pracuje jako cleaner u A.U. Geasha.

Parki – zawodowo zajmują się parkowaniem rydwanów, w wolnych chwilach przędą i tną.

Aj-Schylos – adwokat, ustawicznie narzekajacy na ból w plecach, szczególnie podczas schylania, specjalizacja – prawo spadkowe.

Sofo-Kleks – sekretarz Aj-Schylosa, znany z pisania wiecznym piórem, które przecieka, zaplamił już w ten sposób kilka bardzo drogich sof w gabinecie Aj-Schylosa, obecnie siadający na taborecie.

Arysto-Fanes – bogaty i niesamowicie wpływowy kupiec, lichwiarz. Bardzo popularny wśród arystokracji. Prywatnie – właściciel największej kolekcji pluszowych misiów w Atenach. Obecnie nieboszczyk, przed śmiercią otrzymał od Herr Messa dwa listy napisane przez Homera, a podyktowane przez samego Zeusa. Jeden z tych listów wraz z połową majątku Arysto-Fanesa należał będzie wkrótce do młodej, niewinnej, pięknej i w ogóle zajebistej dziewczyny o dźwięcznym imieniu Ksan-Typa.

Ksan-Typa – dziewczyna jak wyżej. Że zajebista w każdym calu dzięki dwudziestemu stopniu zasilania w dalszym ciągu dziewica. Ze względu na swoje ponadprzeciętne zdolności do budowania szczególnie toksycznych związków interpersonalnych wybrana własnoręcznie przez Zeusa do wykonania misji wykończenia opozycjonisty Sokratesa.

Sokrates – anarchista, opozycjonista i w ogóle podejrzany element, przedmiot zemsty Zeusa. Głosi dziwne poglądy, udziela się w charity nauczając bezpłatnie co bardziej tępych Greków zadając im dziwne pytania i doprowadzając ich twierdzenia do absurdu. Z zawodu ateista negujący istnienie bogów i dlatego stanowiący zagrożenie dla istniejącego status quo. Prywatnie – filozof, czyli wielbiciel Zofii.

Chór: jak to chór – mało kreatywny. Ale niestety niezbędny.

Akt Pierwszy, Scena Pierwsza.

(Kancelaria adwokacka Aj-Schylos i S-ka. Aj-Schylos odczytuje Ksan-Typie testament Arysto-Fanesa wraz z listem od Zeusa)

Aj-Schylos: ‚… i proszę, do końca życia kontynuuj moje misie…’

Chór: Misie, misie, och misie.

(Zza kulis słychać głos wściekłego Zeusa)

Zeus: ‚ Hoooomer!!!! Miało być ‚misję’, słyszysz? MISJĘ kurwa, MISJĘ, nie ‚misie’ Ty ślepy kretynie, znowu spieprzyłeś sprawę!!!’

Aj-Schylos, Sofo-Kleks i Artysto-Fanes (zza grobu) razem: ‚ale dramat…’

Chór: ‚ojej’.

Kurtyna.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: